טרילותרפיה - מפגשים אישיים

פסיכותרפיה של המזרח פוגשת בפסיכולוגיה של המערב.​

בואו לקרוא על מדיטציה

 

 

 

טרילותרפיה הינה גישה טיפולית מאזנת אשר פותחה ע"י ניסים אמון, המשלבת בתוכה את הבנת מבנה הנפש כפי שהיא באה לידי ביטוי בזן-בודהיזם מחד, גשטלט וטכניקות מן הפסיכולוגיה המערבית מאידך.

הטיפול בטרילותרפיה מתבסס על ההבנה כי מקור חוסר הנוחות שאנו חווים היינו פנימי ולא חיצוני, והוא נובע מהעובדה שבכל אחד מאיתנו קיימות גישות שונות למציאות- הגישה ההגיונית-רציונאלית (הבאה לידי ביטוי במחשבות) והגישה הרגשית (הבאה לידי ביטוי ברגשות). הפער והמתח בין מה שצריך לעשות (הגישה ההגיונית-רציונאלית) לבין מה שרוצים לעשות (הגישה הרגשית) הוא מקור חוסר הנוחות.

 

אנו נולדים עם הפוטנציאל להיות מאוזנים אבל עם השנים, הסביבה בה אנו גדלים, הבית בו אנו חיים, הורינו, חברים, בתי הספר השונים ואף אירועים מסוימים- משפיעים על שני קולות אלו ומעצבים אותם. לעיתים קרובות, אחד משני הילדים הפנימיים- "הראש" ההגיוני או "הרגש" האמוציונאלי- מתחיל להשמיע קול רם יותר על חשבון השני. שני צדדים אלו באישיותנו מרכיבים, במונחי המזרח, את הקארמה שלנו.

במישור השני העבודה מתרחשת מול האמצע שלנו- מול ההורה של שני הילדים. המטפל פונה למי שאנחנו באמת, אל האני שלפני התוספות, ההטבעות וההתניות שעיצבו את הראש והרגש שלנו. המטפל הטרילותרפי יודע להוציא את בעל-הבית ולעורר אותו לפעולה מהמצב הרדום בו היה. ה"עצמי האמיתי" מתעורר אז לחיים ומבטיח ליטול אחריות ולהוביל את הילדים הפנימיים.

 

עם תהליך ההתעוררות של דמות האמצע, נחלש הרעש הפנימי של הילדים; השקט הטבעי הוא המצב הבסיסי והבריאות שבה ומופיעה ואיתה שלווה ורוגע.

הטיפול בטרילותרפיה מסייע,משלים ותומך גם בתהליך ההחלמה של מגוון מחלות גופניות העשויות להופיע אצל אנשים אשר חוסר האיזון הפנימי אצלם הוא חריף ומתמשך. הקשר בין המצב הנפשי והבריאותי של כל אדם אינו מוטל בספק: ככל שיותר אנרגיה ומשאבים מושקעים בויכוח הפנימי, פחות מופנים לצרכי הטיפול העצמי של גופינו.

 

סדרת מפגשים אישיים בטווח זמן קצר - 052-668-7521